Evička K.

I silná žena se dokáže v životě ztratit. Zvláště v období mateřství a manželství, kdy přestává věnovat čas a soustředění sama sobě a upozaďuje své potřeby. Právě v těchto chvílích, kdy ztrácíte svou rovnováhu a přestáváte sama sebe poznávat, potřebujete pomocnou ruku, která vás vytáhne zpět do zóny vaší vnitřní rovnováhy, vašeho cítění a sebejistoty.Pro mne byla a je touto pomocnou rukou Hanka Čermáková. Díky ní jsem opět uviděla, že mé vnímání světa je v pořádku, jen jsem na chvíli připustila pravdu druhých, která mi byla cizí. Dovolila jsem svému okolí, aby narušilo hranice mé vnitřní svobody a omezilo mou ženskou sílu. Hanka mi ukázala cestu, jak komunikovat s láskou, posunout své hranice do správné pozice, jak druhým ukázat, že tyto hranice existují a že si přeji, aby je respektovali. Doporučila mi postup a pochopit princip "skrze sebe začít měnit své okolí". Vím, že je přede mnou ještě dlouhá cesta, ale nyní znám směr a tak pro mne bude každodenní trénink komunikace s láskou jednodušší."Hani, moc děkuji za Tvé konzultace. Díky nim jsem se vrátila ke své podstatě, snažím se v reálném světě trénovat komunikaci s láskou a změny jsou opravdu znát. I moji rodiče je cítí a slyší ode mne slova uznání, úcty a pochvaly. A to moc těší i mne.


Jituška - workshop

Intenzivní celodenní kurz nabitý informacemi a radostí. Doporučuji každému, kdo potřebuje, a především chce změnit své myšlení a nastavení. Díky workshopu se mi podařilo ujasnit si, co chci, ale především, jak toho dosáhnout. Někdo tuší, někdo už ví, že je to všechno v naší hlavě a že jedině my a nikdo jiný můžeme ovlivnit to, jak se cítíme. Ale jak to přenastavit, nelitovat se, neházet vinnu na ostatní a nevěnovat svou vzácnou energii na "co, kdo, jak, proč"? Jak se soustředit na sebe a co dělat, aby nám v tom, co se nám všem neustále děje, bylo dobře? Hanka mi ukázala, že to jde! Když se opravdu chce. A já získala zase novou sílu a chuť se sebou pracovat, a pokud se něčím zaobírat, tak jedině sama sebou a znovu a znovu se zvedat a zkoušet... Díky Hanko, za realistické rady, vtipné tipy, elán a poctivost, s jakou ses nám až do večera věnovala! Nabušila jsi to do nás :)))Magdalenka - workshop

Hani, mnohokrát díky za den nabity inspiraci a úžasnou energii. Mam toho spousty na vstřebávání a dost toho ve mně doznívá ještě teď. Pomohla jsi mi odkryt oblasti, na kterých zapracovat..😊 💪. Cítila jsem se s vámi všemi moc dobře, díky atmosféře, kterou jsi dokázala navodit a za to ještě jednou velké děkuji ❤ 😊


Janička

Už je to rok a půl, co jsem bilancovala se životem a nevěděla kudy kam. Dala jsem výpověď v příšerné práci, rodiče mě i v mých 35 letech pořád usměrňovali a mluvili mi do života. Cítila jsem se sama proti celému světu a vůbec jsem neměla sílu ani chuť žít. Řekla jsem si, že terapie/koučink je můj poslední zoufalý krok, šance na život, a že do toho investuji klidně veškeré finanční prostředky. Byl to velký risk.

Haničku jsem si vybrala na první dobrou, to prostě cítíte, a začala k ní pravidelně docházet. Během prvních třech měsíců jsem se odpoutala od rodičů, do půl roku jsem si našla skvělou práci za super peníze, o kterých se mi nikdy ani nezdálo (pocházím z chudé rodiny) a konečně jsem si začala plnit své sny (cestování, nákupy atd.).

Občas to hodně bolelo, měla jsem chuť se na to vykašlat, ale řekla jsem si, že to za žádnou cenu nevzdám - buď teď nebo nikdy. Postupně se začali mezi tím balastem dít hezké věci, které mě motivovali a motivují do dnes nic nevzdat a dál na sobě pracovat.

Dnes už docházím na sezení jen občasně, vždy když si potřebuji utřídit své myšlenky, abych nesešla ze své vlastní cesty. Také s Haničkou pracujeme na příchodu vhodného partnera pro mě a já věřím, že i v této oblasti brzy dosáhnu úspěchu.

Ani nedokážu slovy vyjádřit, jak jsem šťastná, že jsem tenkrát dala všanc úplně všechno a šla k Haničce, protože díky ní se mi změnil život ve velmi krátké době k nepoznání a mění se mi stále, čím dál víc k lepšímu.


Alice

K Haničce jsem přišla, když mi můj život přestal dávat smysl, řešila jsem partnerskou krizi a cítila jsem se v životě ztracená. Pomohla mi opět najít samu sebe, přijmout se a "zamilovat se do sebe". Po pár sezeních mi začaly věci docvakávat a věci v mém životě se začaly měnit. Nejdříve jsem to brala jako náhody, pak mi došlo, že se vše kolem mění, protože se měním hlavně já. Vše šlo krásně přirozeně a krok po kroku. Ale teď, když se ohlédnu, otočil se mi život o 180C a dnes si chodí lidé o rady ke mně. Protože vidí, jak se mi daří a jak jsem šťastná. Za sebe tedy Hance z celého srdce děkuji, že si se mnou občas nebrala velké servítky a dokopala mě nehledat chyby v ostatních, ale spíš se dívat do svého nitra a hledat odpovědi tam. Ano, začátky nebyly příjemné, připustit si nějaké věci, ale posunulo mě to neskutečně a na svět se dívám jinýma očima. Chápu souvislosti a vím, že vše si řídím sama. Za tento můj přerod jsem jí velmi vděčná a já jen říkám: děkuji, děkuji, děkuji.


Julie

Upřímně nikdy jsem neplánovala najmout si koučku, aby mi radila co se životem. Jsem životní klikařka a všechno mi jde tak nějak samo. Jenže v některých životních oblastech jsem se už několik let motala v kruhu.V noci jsem o samotě nebyla schopná hrůzou vůbec usnout a můj specifický vztah k penězům, který se projevoval stylem "ňák je, ňák bude" mi na klidu taky moc nepřidával.Hanka během jednoho sezení odhalila bloky, které mi bránily posunout se v životě dál. A přesto, že jsem přečetla spoustu knih o osobním rozvoji a měla jsem pocit, že "už to všechno znám", rozhovor s Hankou mi otevřel oči, pro mě dost nečekaným způsobem.Hanka je velmi citlivá a rychle zjistí, kde to ve vašem životě drhne a hlavně proč to tak je.Vtipné na celém tomhle procesu, ale je, že to hlavně zjistíte vy sami. A pak si konečně přestanete bránit prožít šťastný a spokojený život.


Lucie

Práce Haničky je naprosto neuvěřitelná :-) . Začátkem roku jsem došla k Hance jako úplná troska. Nevěděla jsem, co se svým životem. Byla jsem ve všech oblastech svého života dlouhodobě nespokojená, nic mě nebavilo a celkově mě vůbec nebavil a nenaplňoval můj život. Vyzkoušela jsem, kde co, ale nic nepomáhalo a popravdě jsem ani nevěřila, že mi Hanka pomůže. Byl to jen můj další zoufalý pokus o to zlepšit svůj život a teď s ročním odstupem musím říct, že ten nejlepší. Hance stačily pouhé 2h., aby mě přesvědčila o tom, že tohle je ta správná cesta a že je ještě naděje a já do toho šla naplno. Ze začátku to nebylo vůbec lehké. Hodně to bolelo, ale věděla jsem, že to je potřeba. Navíc je Hanička velmi empatická, takže jí nic neunikne, což je velmi důležité :-) . Společně a postupně jsme začaly pracovat na zlepšení všech oblastí mého života a v začátku by mě ani ve snu nenapadlo, jak až moc dokážu zlepšit svůj život k lepšímu, vztah sama k sobě a moji změnu začalo pozorovat i mé okolí a začalo se měnit i jejich chování ke mě.

Ale těžko se tohle všechno popisuje. To se prostě musí zažít. Takže, kdo váhá, má chuť změnit svůj život a každý ráno se budit do nového dne naplněného obrovskou radostí, štěstím a láskou, tak jděte určitě do toho :-) . Je to opravdu ta nejlepší investice do života. Naučíte se se sebou pracovat, rozumět si, jak řešit nejrůznější problémy, máte odvahu na věci na které byste se v minulosti báli jen pomyslet a tohle všechno pak využijete ve svém životě i do budoucna. Takže to všechno nekončí ukončením koučinku, ale pokračujete si krásně dál vstříc své úžasné budoucnosti :-) a kdybyste se náhodou i potom na kratičký moment ocitli v úzkých, tak je tu pro Vás Hanička stále k dispozici :-) . Což je třeba pro mě ohromně důležité, že kdyby náhodou něco, tak si mám kam odskočit pro skvělou radu.


Renata

,,Velice ráda bych chtěla touto cestou moc poděkovat paní Haničce. Vůbec nepřeháním, když napíši, že setkání s ní mi naprosto změnilo můj život.

Když jsem v únoru poprvé přišla k Hance, byla jsem doslova hromádka neštěstí. Zhroucená po smrti taťky, po rozchodu s přítelem, bez sebevědomí, pracovala v práci která mě ubíjela..... Jediné pozitivní bylo, že jsem s tím chtěla něco dělat. Nebylo to jednoduché, obzvláště, když mi Hanička ukázala, jaké ,,sračky" mám v hlavě. Její slova ,,nebojte to dáme pryč" mě však udržovala v naději. Ano, musela jsem zainvestovat, ale byla to má nejlepší investice v životě. Ano, musela jsem poslouchat a dělat, co Hanka říká, ale vyplatilo se. Ano, trávila jsem hodiny sama se sebou a pracovala na sobě, ale...... Po půl roce práce s Hankou mám novou práci, která mě baví, mám o 90% lepší vztahy s okolím a mám přesně takového partnera, jakého jsem si přála (a to doslovně). Jen Hanička ví, jak strašně těžké bylo pro mě vytvořit objednávku partnera. Věděla jsem jakého chci, ale bála jsem se si ho přát a nevěřila, že ho mohu mít. Naučila mě věřit a plnit si své sny. Vždy mě podporovala a byla tu pro mě, když jsem potřebovala. Haničko moc a moc děkuji, jste úžasná"


Jituška

Milá Haničko,
za normálních okolností bych nad koučinkem či terapii mávla rukou. Ale vzhledem k tomu, že mi o tvé práci vyprávěla kamarádka, která byla dříve uzlíček nervů, lehce obézní s psychosomatickými problémy. Která najednou předemnou stála jako znovuzrozená, plná síly a energie. Řekla jsem si doprčic....Já chci taky udělat něco se svým zamotaným životem.
Jsem moc ráda, že jsem to celé s Tebou absolvovala. A že to z počátku nebylo jednoduché. Občas plné slz a vzteku, zklamání a bolesti. Ale díky tvé energii, laskavosti, přímosti a ráznosti, motivovat mě k práci sama se sebou, se to vše začalo převracet v radost a chuť si život užívat. Mít krásný pocit z toho že jsem máma, že jsem manželka :-) Že svou práci můžu milovat a každý den se do ní těšit. Naučila jsi mě jak si vážit sama sebe a mít se ráda.
A i když jsem v polovině měla pocit, že nic z toho nemá smysl, že nejjednodužší bude z tohoto světa utéct. Byla jsi to ty, kdo mě zase postavil na nohy a láskyplně nakopnul ke kroku dopředu. Ty kdo mi ukázal jak všechny ty "sračky" nechat za sebou a užívat si každý den. A i když můj drahý manžel nesouhlasil s touto investicí - já, a dnes i on, jsem vděčná, že jsem si dopřála tuto "luxusní dovolenou", z které nebudu čerpat jen 2 týdny, ale celý život.
Děkuji Ti a přeji Ti hodně štěstí a lásky :-)


Veronika

Touto cestou chci poděkovat Hance, že jsme spolu za půl roku nenásilným způsobem změnily můj život k lepšímu ve všech oblastech. Díky emočním rovnicím, prací na sobě mám život který jsem si přála. Zkrotila jsem své ego ,jsem klidná v situacích kde jsou běsnila, umím se podívat na věc z úhlu pohledu druhého a zvládat dobře stresové situace. Toto bylo pro mě velmi těžké. První impuls pro koučink jsem si uvědomila díky své malé dceři, chtěla jsem s ní mít ten nejskvělejší vztah, ale netušila jsem, co všechno se mi ještě zlepší. Hanka mi odkryla mnoho špatných vzorců, na kterých jsme postupně pracovaly. Byla jsem nadšená kolik se toho "samo" po nějaké době začalo měnit,samozřejmě k lepšímu.Zlepšil se mi vztah s partnerem, začal se vedle mě sám měnit, s rodiči, s roční dcerou jednám s respektem a s klidem, umím se uvolnit a zanalyzovat situaci, a stres okamžitě zastavit,velmi se mi zlepšila moje finanční situace. K Hance jsem měla vždy naprostou důvěru, nikomu jsem se takto upřímně doposud nesvěřila, pomohla mi velmi rychle zjistit příčinu problému a vyřešit ho. Hanka dělá svou práci srdcem, proto jí dělá takto skvěle a věřím se dokáže pomoci všem s jakýmkoli problémem. Přijde mi to jako pohádka, ale kdo chce tak svůj život změní. Je skvělé, že za tak krátký čas přenastavíme celé své dosavadní chování. Již delší dobu se cítím skvěle, a přeji všem lidem, aby dospěli k takovému stavu. Opravdu to funguje :) díky díky


Aranka

S Hankou jsem se poprvé uslyšela před dvěma lety. Byla jsem tehdy odhodlaná zachránit "životní" vztah. Až Hanička mi pomohla konečně otevřít oči. Bylo to jako studená sprcha. Pamatuju si, že hned při prvním skypu jsem rozklíčovala, že můj vztah je naprosto marný, nekompatibilní.

Hanka mi byla velkou oporou, pomohla mi s objednávkou nového partnera a já jej záhy potkala😊. Pomohla mi odbourat zbytečné strachy a předsudky. Bylo to velmi intenzivní období, protože jsem každý den viděla změny k dobrému. Vyladily se mi vztahy s rodinou a přáteli i zdravotní stav. Všichni mi říkali-konečně jsi to zase ty!
Ten nový, vysněný, objednaný partner se stal mým manželem a máme malou holčičku! Metodu rovnic používám automaticky i teď, když chci něco vyladit k dobrému pocitu. A s Hankou jsme v kontaktu i nadále, vím, že tu pro mě je. Svým uměním naslouchat, ptát se a pojmenovávat věci mi pomohla změnit život.
Haničko, děkujiiii!!!


Míša

Ahoj Hanko, jedním slovem: DĚKUJI!

Ještě před letními prázdninami jsem byla nemocná troska bez chuti do života. Věčně unavená, nespokojená a nervózní. Neustále jsem křičela na své dítě a byla nepříjemná na manžela. A teď... jsem tady a mám se ráda!!!! Uběhlo několik týdnů a já konečně žiji, jak chci, dělám si, co chci, jsem plná energie, zdravá, spokojená a opravdu šťastná. Doma máme pohodičku, můj syn i manžel jsou najednou v pohodě, stejně jako já. Moje okolí vnímá změnu a ptá se mě, co se děje, že dobře vypadám a že mám neustále dobrou náladu??? V životě jsem už udělala několik opravdu dobrých rozhodnutí a mezi to nejlepší patří zavolat ti a domluvit si s tebou schůzku.

Moc tě zdravím a těším se na naše další setkání.


Markéta

Před nedávnem jsem si četla různé metody a zjistila jsem, že své postřehy píšou převážně lidé, kteří s touto metodou začínají. Rozhodla jsem se tedy, že se podělím o svou zkušenost po roce práce na sobě pomocí této metody. Jsem moc ráda, že jsem našla zrovna Hanku. Pomohla mi uvěřit, že se můj život může změnit k lepšímu. A změna se také děje. Po nějaké době jsem zjistila, že mi v určitých situacích naskakují jiné myšlenky, jinak reaguji na určité věci. S překvapením zjišťuji, ze spousta strachů a obav vymizelo a že si můžu do života přivolat to, co si přeji. Tato metoda není o tom, že se jen někomu vypovídáte a bude vám lépe (což je obvykle jen krátkodobá úleva). Je to o tom, že vám velmi empatický kouč, jako je Hanka, pomůže vytáhnout vaše bloky a najde s vámi vhodné řešení. Pak je na vás, abyste s tímto doma i venku pracovali. Je to investice do lepšího života, které by nikdo neměl litovat. Děkuji, Hani, těším se na naše další setkání.


Alice

Hanko, chci Ti moc poděkovat. Už nějakou dobu mě vedeš cestou proměny mého života a jsi skutečně skvělý průvodce! Jsi pozitivní, výborně naladěná, velmi pozorně mi nasloucháš a vždy hledáš ta nejlepší možná řešení. Jdeš pod povrch, jdeš do hloubky. Doluješ ze mě dávno zapomenuté a nikdy se nevzdáš, vždy chceš slyšet odpověď. Nespokojíš se s výrazem dobrý, ale skvělý, slovo nevím pro Tebe neexistuje. Naučila jsem se díky sezením s Tebou svůj život více prožívat, všímat si detailů a daleko více vnímat svoje pocity. A to mě baví! A vím, že člověk může dělat naprosto cokoli, pokud z toho má DOBRÝ POCIT. Díky Hanko!


Andrea

Dobrý den, Hani.
Cítím se úžasně 🙂 Dala jste mi naději. Nějak to udělám, abych k Vám mohla chodit. Mám z našeho setkání hrozně moc dobrý pocit, jsem ráda, že jsem si vybrala právě Vás 🙂 Jste moc sympatická.
Jinak během cesty se mi stalo toto: řidič autobusu odmítl ode mě peníze - vzal mě zadarmo. To se mi v Praze nikdy nestalo. Než jsem dojela metrem do Holešovic, tak mi napsala kamarádka, kterou jsem dlouho neviděla, že chce jít na kávu se mnou. Cestou autem se mi chtělo tančit (tedy kdybych neseděla za volantem )🙂 Fakt dobrý.
Začínám zase věřit, že se mé sny a přání přece jen mohou splnit.


Kateřina

Dobrý den Hanko,
děkuji za každé sezení. Když jsem dnes od Vás odcházela, tok myšlenek byl neuvěřitelný. Nejprve jsem cítila zmatenost, vzápětí úlevu z toho, co jsem vyslovila nahlas a jakým způsobem jste se mě dokázala zeptat a otevřít mě. Teď mám zase pocit, že dokážu všechno! Vím, že se mi to podaří když budu na sobě pracovat a já to chci! Je čas na mě a to mi dnes došlo. Děkuji Hani, díky moc.


Ivana

Dobrý den paní Haničko,
děkuji Vám za Váš čas, který jste mi věnovala. Velmi mile mě překvapil Váš profesionální a empatický přístup. Ve Vaší společnosti jsem se cítila velmi příjemně a pohodově. Jsem ráda, že jsem si vybrala na schůzku právě Vás. V současné době mám pocit většího sebevědomí a díky Vašemu vedení i pocit, že dokážu změnit to, co mi brání žít tak, jak si přeji.Děkuji Vám :-)